ساختار شبکه توزیع کالا باید اصلاح شود 
مجید دوستعلی با اعلام اینکه تعاونی های مصرف می توانند شبکه توزیع را ساماندهی کنند، گفت: اگر در تولید گام های ارزشمندی برداریم و در توزیع خوب عمل نکنیم؛ در نهایت به درستی عمل نکرده ایم.
 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به این موضوع که تعاونی های مصرف نقش بی بدیلی در تعدیل سطح قیمت‌ها دارند، اظهار داشت: تعاونی های مصرف در بهبود کیفیت کالا، مبارزه با گرانفروشی، کمک به اقشار کم درآمد و متوسط جامعه، افزایش قدرت خرید مردم و در نهایت در توسعه تولید، کاهش نرخ تورم، مهار بیکاری و بهبود مصرف، نقش ارزشمندی دارند.
 
وی با اشاره به خرید میوه از باغداران گفت: هم اکنون باغداران با قیمت نازل میوه های خود را به دلالان و واسطه گران می فروشند، بدون آنکه هزینه های انجام شده آنان برگشت داشته باشد.
 
دوستعلی تاکید کرد: برای حضور پررنگتر تعاونی ها در عرضه کالا به مردم باید ساختار شبکه توزیع اصلاح شود و تعاریف جدیدی از بازاریابی و مدیریت مالی ارائه کنیم.
 
این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اظهار داشت: هم اکنون 6 هزار و 400 تعاونی مصرف در کشور فعال است که این تعاونی ها می تواند با توطئه های دشمنان در زمینه های اقتصادی مقابله کنند.

ساختار شبکه توزیع کالا باید اصلاح شود